Sodsan AS


Termoform, sıcak şekillendirme ya da vakum plastik; kısaca, ekstruder levha hattından istenen ebatlarda çıkan levhanın, rezistanslar aracılığıyla ısıtıldıktan sonra kalıpların üzerine vakumlanarak şekillendirilmesi yöntemidir.

Enjeksiyon plastiğe göre, üretim ve kullanım açısından iyi ya da kötü yönleri bulunmaktadır. Vakum plastik yöntemiyle üretilen parçalar genelde büyük parçalar olmakla birlikte, üçüncü boyuttaki derin girinti ve çıkıntıları çok kapsamamaktadır. Şöyle ki, vakum kalıplarında, kalıp zemininin, makina tablosuna oturması gerekliliğinden ötürü, kalıbın altına yapacağınız bir ilave, gereksiz olacaktır.

Enjeksiyon plastikte olan bazı klips benzeri tutucular, vakum plastikte daha sonradan farklı yöntemlerde montaj edilebilir.Bunun yanında vakum kalıpları, enjeksiyon kalıplarına göre daha az karmaşıktır.

SODSAN olarak vakum makinasının sonsuzluğuyla bu güne kadar bir çok ürün ürettik ve üretmeye devam ediyoruz. Daha fazla ürün çeşidi için ihtiyacımız olan tek şey: Zaman... İnsan hayatındaki bu değerli öğeyi optimal kullanmaya çalışarak ürün çeşitliliğimizle sizlere daha iyi ve kaliteli mal/hizmet sunmak, elimizden gelenin en iyisi...

Kullandığımız Net Kalıp Ebatları:
2250 mm x 1350 mm
2000 mm x 1200 mm
1300 mm x 1100 mm
1000 mm x 1000 mm

Kullandığımız Hammadde Türleri:
ABS, PS, PE, PMMA

Vakumlanabilir Kalınlık Aralığı:
0,5 mm-6 mm

Kullandığımız Desen Türleri:
İnce-Deri-Kum-Düz

Hitap Ettiğimiz Sektörler ve Ürün Grupları:

Otomotiv Sektörü:Çamurluk davlumbazları, marşbiyeller, konsollar, koltuk sırt-mekanizma-kolçak kapakları
Üretim Sektörü:Ürün taşıyıcı kasalar, seperatörler
Gıda Sektörü:Ürün taşıyıcı kasalar, seperatörler
Mobilya Sektörü:Koltuk mekanizma kapakları, sırt kapakları, kolçakları
Güzellik ve Bakım Sektörü:Koltuk mekanizma, sırt kapakları, kolçaklar, lavabolar, çekmeceler, yıkama setlerine ait tamamlayıcı parçalar

Adres: Kayapa mah Mavi cd. No:29 Nilüfer BURSA/TÜRKİYE
Tel: +90 224 493 27 00 Belgegeçer: +90 224 493 26 86
Mail Adres: sodsan@sodsan.com